V obklopení “chytrých” a “inteligentních” zařízení

Napsal: Seven_cz


To, že je v dnešní elektrotechnice něco označováno za “chytré” či “inteligentní” nikoho nepřekvapí. Máme tu hromadu chytrých telefonů, inteligentních cedulí, inteligentních systémů a podobné věci. Zde v tomto článku uvádím několik příkladů (případů).

 

Chytré telefony

Chytré telefony jsou přístroje vybavené operačním systémem. Přístroj tak může lépe a efektivněji zpracovávat informace stejným způsobem, jako osobní počítač. Takový telefon vám nabídne širokou škálu možností, některé až zbytečné. Možnosti chytrého telefonu můžete rozšířit pomocí aplikací, které umí pracovat s mobilním hardwarem a dokáží vám například podle okolního světla přizpůsobit jas displeje, ukázat vaší přesnou polohu nebo pomocí elektromagnetického snímače detekovat kov. Chytrý telefon se v dnešní době dá lehce koupit a to nejčastěji s velmi rozšířeným a světoznámým operačním systémem Android, či iOS od firmy Apple.

Inteligentní cedule 

Když jsem se poprvé slyšel a viděl označení “inteligentní cedule”, chytl jsem se za čelo. Cedule, která umí detekovat kouř a rozeznat ho od kouře z cigarety, přičemž dovede spustit poplach a ukázat směr nouzového východu pro mě neznamená nic inteligentního. Celkem běžná věc s kombinací detektoru ohně.

 

Chytrý fotoaparát 

Říkáte si, co je  digitálním fotoaparátu chytrého? Budete se divit! S nápadem přišla firma Samsung a na berlínském veletrhu IFA 2012 představila svůj výrobek Galaxy Camera představil. Tento fotoaparát obsahuje operační systém Android 4.1, a nabídne vám vše, co “androidí” telefon, kromě volání! Pomocí 3G, 4G  a samozřejmě wifi se můžete připojit k internetu a rovnou sdílet své fotografie na sociálních sítích. Krom toho máte k dispozici i obchod Google Play, kde můžete využívat všech aplikací a mimo jiné máte možnost i přímé úpravy fotek na 4,8′ displeji

 

Chytrá síť 

Běžný uživatel internetu by si v duchu řekl něco ve smyslu – “wtf?!”. Opět i já sem překvapen, s čím je schopný mobilní operátor O2 ještě přijít. Nenechte se zmást, pojem “Chytrá síť” je pouze reklamní tah. Nic zvláštního v tom nehledejte. Operátor vám nabídne celkem běžný internetový tarif, který můžete mít kdekoli jinde.

 

Na závěr i něco užitečného pro domácnost – Chytrý zvonek 

Tento vynález vynalezl teprve 13ti letý britský školák. Nenapadá vás, v čem by mohl být zvonek výjimečný?  Ve zvonku je umístěn GSM modul se sim kartou. Pokud někdo zazvoní, dozvoní se, ale na mobilní telefon majitele domu. Slušný vynález, viďte? Díky tomuto, se stal student nejmladším vynálezcem na Britských ostrovech a vydělal si slušných 250 000 liber.

Top

Leave Reply

    Jmeno________________________Email_________________________Web_______________________© 2012 All Rights Reserved.

Regdit